Klasické turnikety

Turnikety klasické

 

TurniQ-TripodD

Nerezový (hliníkový) turniekt s lakovanou a broušenou nerezi

 Turniket se hodí pro frekventovaný provoz, je vyroben s mimořádně trvanlivých materiálů.

Jeho základní přednosrti jsou:

  • trvanlivost a spolehlivost
  • různé možnosti ovládání:
    • tlačítky (čtečkami)
    • RS485
    • IP
  • lze zadat v rychlém sledu více impulsů a turniket potom umožní průchod odpovídajícímu počtu osob (pamatuje si počet zadných impulsů)

Další technické parametry naleznete zde

TTX

   lakovaný turniket s vodorovnou osou otáčení
Trojnožka lakovanáPředností nejčastěji používaných turniketů je svislá osa otáčení. To je  ergonomicky výhodnější - turniket "nebouchá do zad". Můžeme Vám ovšem dodat i "klasickou" trojnožku (viz obrázek vpravo), která má vodorovnou osu otáčení. Z ergonomického hlediska sice není tak výhodná, je ovšem levnější a hlavní účel turniketu  - propustit na jeden povolený vstup jenom jednu osobu - plní spolehlivě. 
 
Turniket umožňuje průchod oběma směry. Typ TTX má nerezovou pouze  otáčivou část, zbylé pevné  části jaou lakované. Odstín barvy je možné si zvolit, standardní barva je černá, další odstíny za mírný příplatek.
   
Po přivedení napětí 12 v na ovládací vstup turniketu se blokovací mechanizmus uvolní a  jemným zatlačením lze projít. Turniket se sám přesune do výchozí polohy, pokud při průchodu osoby nedošlo k jeho úplnému pootočení. K dispozici je i úprava se sklápěcím ramenem. Po sklopení ramena lze turniketem přenášet dlouhé předměty
 (stěhovat ) nebo umožnit průchod osob se sníženou pohyblivostí. rameno lze sklápět mechanicky - po odemčení klíčem nebo  elektricky dálkově vysláním uvolňovacího pulzu.
 
Turniket nevyžaduje žádné výrazné stavební úpravy, pouze se hmoždinkami přichytí k podlaze. Přívod kabelů je ve spodní části turniketu.
   
Napájení 12 V, odběr při sepnutém elektromagnetu cca 1 A.

 

TTX-N

   celonerezový turniket s vodorovnou osou otáčení
Trojnožka nerezováPředností nejčastěji používaných turniketů je svislá osa otáčení. To je  ergonomicky výhodnější - turniket "nebouchá do zad". Můžeme Vám ovšem dodat i "klasickou" trojnožku (viz obrázek vpravo), která má vodorovnou osu otáčení. Z ergonomického hlediska sice není tak výhodná, je ovšem levnější a hlavní účel turniketu  - propustit na jeden povolený vstup jenom jednu osobu - plní spolehlivě. 
 
Turniket umožňuje průchod oběma směry. Typ TTX-N je celonerezový. Upevňuje se na svislou zeď (není to tedy stojan pro položení a uchycení na podlahu).
 
Poznámka: V případě zájmu lze dodat celonerezový turniket i v provedení TTX (úplný stojan, který se upevní k popdlaze). Jeho cena je ovšem vyšší přibližně úměrně k vyšší hmotnosti  
   
Po přivedení napětí 12 v na ovládací vstup turniketu se blokovací mechanizmus uvolní a jemným zatlačením lze projít. Turniket se sám přesune do výchozí polohy, pokud při průchodu osoby nedošlo k jeho  úplnému pootočení. K dispozici je i úprava se sklápěcím ramenem. Po sklopení ramena lze turniketem přenášet dlouhé předměty  (stěhovat ) nebo umožnit průchod osob se sníženou pohyblivostí. rameno lze sklápět mechanicky - po odemčení klíčem nebo elektricky dálkově vysláním uvolňovacího pulzu.
 
Turniket nevyžaduje žádné výrazné stavební úpravy, pouze se hmoždinkami přichytí na zeď. Přívod kabelů je zboku ze zdi.
   
Napájení 12 V, odběr při sepnutém elektromagnetu cca 1 A.

 

TTX - Duo

    lakovaný dvojturniket s vodorovnou osou otáčení
DvojturniketPředností nejčastěji používaných turniketů je svislá osa otáčení. To je ergonomicky výhodnější - turniket "nebouchá do zad". Můžeme Vám ovšem dodat i "klasickou" trojnožku (viz obrázek vpravo), která má vodorovnou osu otáčení. Z ergonomického hlediska sic není tak výhodná, je ovšem levnější a hlavní účel turniketu  - propustit na jeden povolený vstup jenom jednu osobu - plní spolehlivě. 
 
Turniket má dvě samostatná a nezávislá průchozí místa, každou jeho polovinou lze procházet oběma směry nezávisle na druhém průchodu. Typ TTX-Duo má nerezovou pouze  otáčivou část, zbylé pevné části jaou lakované. Odstín barvy je možné si zvolit, standardní barva je černá, další odstíny za mírný příplatek.
   
Po přivedení napětí 12 v na ovládací vstup jedné poloviny turniketu se blokovací mechanizmus uvolní a jemným zatlačením lze projít. Turniket se sám přesune do výchozí polohy, pokud při průchodu osoby nedošlo k jeho úplnému pootočení. K dispozici je i úprava se sklápěcím ramenem. Po sklopení ramena lze turniketem přenášet dlouhé předměty (stěhovat ) nebo umožnit průchod osob se sníženou pohyblivostí. rameno lze sklápět mechanicky - po odemčení klíčem nebo elektricky dálkově vysláním uvolňovacího pulzu.
 
Turniket nevyžaduje žádné výrazné stavební úpravy, pouze se hmoždinkami přichytí k podlaze. Přívod kabelů je ve spodní části turniketu.
   
Napájení 12 V, odběr při jednom sepnutém elektromagnetu cca 1 A, při sepenutí obou elektromagnetů cca 2 A. Napájecí zdroj je nutné dimenzovat minimálně na 2 A.

 

 

Profesionální, zkušený, odborně fundovanýdealer vstupních systémů.

© 2008 - 2020 Studio Internet | Všechna práva vyhrazena.