Komorní turnikety

Turnikety komorní

 

TLX-B

Komorní turniket oblá ramena

 

TLX-A

Komorní turniket rovná ramena

 

Komorní, oblá ramenaKomorní, rovná ramenaTo je provedení do architektonicky náročných interiérů. Celý turniket  je nerezový (lakované se v tomto provedení nevyrábí). Osa otáčení je svislá, umožňuje průchod oběma směry. Ramena jsou oblá (TLX-B) nebo rovná (TLX-A) - viz obrázky.
 
Po přivedení krátkého pulzu se odblokuje mechnaizmus turniketu a jedna osoba může projít. Při neúplném protočení se turniket vrátí do výchozí polohy sám.
   
Vyžaduje vybudování menšího otvoru do podlahy (jeho předností je, že tento otvor je málo hluboký, cca 12 cm). Přívodní kabely se přivádí do vany ve vyhloubeném otvoru.
 
Napájí se z 12 V (malé napětí), takže přívodní kabely nevyžadují mimořádná opatření pro montáž. Odběr při sepnutém elektromagnetu: cca 1 A.
 
V případě potřeby je možné instalovat dva turnikety vedle sebe, případně mezi ně ještě vložit nerezové zábradlí. Toto zábradlí lze vyrobit a dodat podle konkrétní potřeby zákazníka.  Na zábradlí lze též vyrobit úchyt pro čtečky, případně pro tento účel použít samostatné sloupky.

 

 

TLX-G


Komorní turniket prosklená ramena

Komorní, prosklené

To je provedení do architektonicky náročných interiérů. Celý turniket je nerezový (lakované se v tomto provedení nevyrábí). Osa otáčení je svislá, umožňuje průchod oběma směry. Ramena jsou prosklená. Skleněná tabule může být do rotačního válce uchycená: 

  • přímo, bez kovového zpevnění, TLX-G3  
  • s kovovým zpevněním v horní a dolní části, TLX-G2  
  • s kovovým zpevněním kolem celé skleněné tabule, TLX-G1

Po přivedení krátkého pulzu se odblokuje mechnaizmus turniketu a jedna osoba může  projít. Při neúplném protočení se turniket vrátí do výchozí polohy sám.
   
Vyžaduje vybudování menšího otvoru do podlahy (jeho předností je, že tento otvor  je málo hluboký, cca 12 cm). Přívodní kabely se přivádí do vany ve vyhloubeném otvoru.
 
Napájí se z 12 V (malé napětí), takže přívodní kabely nevyžadují mimořádná  opatření pro montáž. Odběr při sepnutém elektromagnetu: cca 1 A.
 
V případě potřeby je možné instalovat dva turnikety vedle sebe, případně mezi ně ještě vložit nerezové zábradlí. Toto zábradlí lze vyrobit a dodat podle konkrétní potřeby zákazníka. Na zábradlí lze též vyrobit úchyt pro čtečky, případně pro tento účel použít samostatné sloupky.

 

TPXV-2

Vysoký turniket čtyři ramena

TLXV-2

Vysoký turniket třii ramena

TLXN-2

Vysoký turniket tři ramena

 

To je provedení pro prostory, kde se požaduje bezpečná  ochrana před vstupem nepovolaných osob. Nízké turnikety jsou pro "slušné lidi", kteří chápou, že turniketem mohou projít pouze oprávněné osoby a tudíž ti bez oprávnění se nemají pokoušet turniket podlézt, přelézt či jinak obelstít. Pro ty ostatní je nutné instalovat turnikety vysoké  s těsně rozloženými přepážkami, které nelze přelézt či podlézt.

Turniket je většinou být lakovaný, otáčivé části jsou nerezové. V případě zájmu lze vyrobit  tento turniket v celonerezovém provedení. Jeho cena se zvýší přibližně úměrně vyšší hmotnosti.  Osa otáčení je svislá, umožňuje průchod oběma směry. 
 
Ramena jsou rovná, jsou po obvodu celkem čtyři - svírají údel 90o (TPX-2) nebo tři, které svírají úhel 120o (TLXV-2, TLXN-2)
 
Po přivedení krátkého pulzu se odblokuje mechanizmus turniketu a jedna osoba může projít. Při neúplném protočení se turniket vrátí do výchozí polohy sám.
   
Nevyžaduje vybudování otvoru do podlahy. Upeňuje se pomocí příruby, která je na jeho čtyřech svislých sloupcích. Jedním z těchto sloupků se přivádí napájecí a řídící kabely.
 
Napájí se z 12 V (malé napětí), takže přívodní kabely nevyžadují mimořádná opatření pro montáž. Odběr při sepnutém elektromagnetu: cca 1 A.
 
V případě potřeby je možné instalovat dva turnikety vedle sebe, případně mezi ně ještě vložit nerezové zábradlí. Toto zábradlí lze vyrobit a dodat podle konkrétní potřeby zákazníka.  Na turniketu lze též vyrobit úchyt pro čtečky, případně pro tento účel použít samostatné sloupky.

Turnikety lze upravit pro venkovní i vnitřní podmínky - nutno upřesnit při objednávce. Mohou mít jeden nebo dva průchody, lze je doplnit i o branku pro přenášení dlouhých předmětu, pro průjezd s koly a pod.Příkaldy vysokých turniketů jsou na obrázkcích níže.

vysoký venkovní  Vysoký vnitřní (bez střechy)
 vysoký se střechou  Vysoký 1průchod
 
 

Profesionální, zkušený, odborně fundovanýdealer vstupních systémů.

© 2008 - 2020 Studio Internet | Všechna práva vyhrazena.