Identifikační systémy

 

Identifikančí systémy

Odečet vodyTo je oblast, o které se obecně tvrdí, že má velkou perspektivu. Systém se skládá z malého přenosného počítače, čtečky Psi-scan a speciálně provedených identifikačních vstupníků. Umožňuje automatizovanou registraci předmětů, zboží, ale velmi se hodí pro počítačový sběr odběrů vody, odvozu poplenic a pod.


Pracovník odečítající údaje vodomněrů se musí dostavit k vodoměru (nemůže provádět odečet doma zadáváním smyšlených údajů), zde se přečtením identifikačního vstupníku zaregistruje a pomocí klávesnice malého počítače (Workabout) zapíše příslušný údaj. Příklad použití Psi-scanu a Weorkaboutu pro odečet vodoměru je na obrázku. Takto shromážděná data se přenesou do PC a zde se kvalitně rychle a snadno zpracují a vyhodnotí.
 
Co potřebujete pro identifikační systém?
 

Psi-scan - APS900

 Psi-scan

To je speciální čtečka, kterou lze připojit k ručnímu přenosnému počítači Workabout.
Dodává se za rozumnou cenu 7.777,- Kč. Čtecí dosah je cca 5 až 10 cm.
Identifikační vstupník je funkčně stejný jako ostatní vstupníky systému ImproX. 

Psi-scan se nasune na Workaboutu a přišroubuje se. Přiblížením Psi-scanu k identifikačnímu vstupníku se kód vstupníku přenese do Workaboutu, což je signalizováno pípnutím a zobrazením příslušné zprávy na zobrazovači Workaboutu. Uživatel může ihned přijít k dalšímu kontrolovanému předmětu, přečíst jeho vstupník a rychle pokračovat dále.

Workabout

 Workabout

Ruční přenosný počítač. Jeho použití je samozřejmě daleko širší, v našem případě se používá se čtečkou Psi-scan. Můžete ho programovat sami nebo můžete využít existující programy.
Často se Workabout používá pouze pro rychlý a pohodlný sběr dat a vlastní zpracování dat je potom na velkém PC, pomocí již existujícího programu.

Na obrázku je příklad odečtu odběru vody. Jelikož identifikační vstupníky odvolávají i přímému dešti, mohou se montovat na venkovní zařízení bez obav o zhoršení jejich funkce. To je u čárkového kódu problematické

Identifikační vstupníky

 Identifikační vstupníky

Rozsáhlá řada identifikačních vstupníků ve tvaru samolepky, malé tenké mince, ve tvaru miniaturního válečku atd. Na identifikované zboží se mohou přilepit, vložit zevnitř do připravené záložky, vložit do malého vyvrtaného otvoru  apod.

Levné provedení je bez krytu, to ovšem není chráněné proti vlhkosti a proti nevhodnému působení okolí. Hodí se tam, kde je tato ochrana zajištěna jinak.

Jaké jsou přednosti identifikačních systémů?

  • Identifikační vstupník nelze okopírovat (na rozdíl např. od čárkového kódu), ochrana proti zneužití je podstatně větší 
  • Identifikační vstupník lze umísiti uvnitř přepravovaného zboží, nepoškodí se 
  • Identifikační vstupník je trvanlivý, lze jej používat opakovaně. 
  • Identifikační vstupník lze umístit skrytě, nenarušuje vzhled předmětu 
  • Vstupník odolává vlhkosti, prachu apod. S výhodou se proto používá např. pro odečet údajů vodoměrů, kde klasický čárkový  kód klimatickými podmínkami (zejména prachem) velmi trpí a jeho odečet je po určité době ztížený. Identifikační stupník   pracuje spolehlivě i když je zcela pokryt prachem.

 

 

Profesionální, zkušený, odborně fundovanýdealer vstupních systémů.

© 2008 - 2020 Studio Internet | Všechna práva vyhrazena.